SCENA WEEKENDOWA

Strona główna » O nas » Pełna Kultura w Domu

SCENA WEEKENDOWA

Pełna Kultura w Domu

IMPROWIZACJE O ZARAZIE

Zainspirowani przygodami Zdzisława Zarazka twórcy Klubu Komediowego zagrają serię tzw. scen komentujących fragmenty najnowszej powieści Łukasza Orbitowskiego i Szczepana Twardocha, które wybrali dla nich sami autorzy. „Na zarazę Zarazek” to „pisana spontanicznie, epizodycznie i podług rozkazów serca” humorystyczna opowieść improwizowana na bieżąco, na zmianę przez Łukasza Orbitowskiego i Szczepana Twardocha. Autorzy nie ustalali niczego z wyprzedzeniem, zaskakując siebie nawzajem.

Inicjatywa ta nie mogła umknąć uwadze komików z Klubu Komediowego, którym – gdy przeczytane zostało wszystko, co było w domowych zasobach podręcznych – pozostało przeglądanie opisów na opakowaniach kasz, ryżu czy makaronu, ewentualnie własnej listy zakupowej (przy odpowiednim zacięciu, to się czyta niemal jak poezję). A tu proszę: taka niespodzianka czytelnicza! A że sami wręcz kochają być zaskakiwani, a w sytuacjach powstających na bieżąco czują się jak ryba w wodzie (tudzież pływak na basenie, czyli swobodnie rozochoceni), nie pozostało im już nic innego, jak wprosić się na intelektualną herbatkę do świata detektywa Zarazka.

Spektakl grany z pustej piwnicy przy Nowowiejskiej będzie transmitowany live na kanale klubkomediowy.tv.

Powieść „Na zarazę Zarazek” można przeczytać na stronie nazarazezarazek.pl.

30.05, godz. 19.30
https://facebook.com/events

UROCZYSTOŚĆ W REŻ. JARZYNY

Spektakl opowiada o rodzinnych dramatach, nieporozumieniach i tajemnicach. Zapraszamy do TR Online w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!”.

Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli stanie się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca – głowy rodziny? I jeśli to właśnie ojciec znajdzie się w centrum podejrzeń? "Uroczystość" Grzegorza Jarzyny w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą. To trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

Spektakl oparty jest na głośnym filmie "Festen" Thomasa Vintenberga i Mogensa Rukova, pierwszym i najlepszym obrazie duńskiej Dogmy. Występuje czołówka polskich aktorów filmowych i teatralnych: obok Andrzeja Chyry i Jana Peszka m.in. Magdalena Cielecka, Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Ewa Dałkowska, Katarzyna Herman, Zygmunt Malanowicz, Adam Woronowicz.

reżyseria i opracowanie muzyczne: Grzegorz Jarzyna

przekład: Elżbieta Frątczak-Nowotny

scenografia: Małgorzata Szczęśniak

W nagranym spektaklu występują: Andrzej Chyra, Jan Peszek, Ewa Dałkowska, Adam Ferency, Marek Kalita, Roma Gąsiorowska, Danuta Stenka, Danuta Szaflarska, Zygmunt Malanowicz, Lech Łotocki, Magdalena Kuta, Katarzyna Warnke, Jan Dravnel, Aleksandra Popławska, RedbadKlijnstra, Marek Kępiński, Wojciech Kalarus, Stanisław Sparażyński, Christian Emany, Marcin Mazurek, Aleksandra Stępowska, Jakub Adamus.

Pokaz odbędzie się jednorazowo na Facebook Live TR Warszawa i Vimeo 30 maja o godzinie 20.00.

https://facebook.com/events

2020-05-29 17:32 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001