O nas

Strona główna » O nas
o nas

O nas

Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży jest instytucją upowszechniania kultury. Podstawowe formy działalności to przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej (zespoły, pracownie i zajęcia indywidualne), promocja lokalnej twórczości profesjonalnej i amatorskiej oraz prezentacja wartościowej sztuki z kraju i zagranicy.

W MDK-DŚT działają:

  • Studio Piosenki PopArt,
  • Studio Wokalne eMDeK,
  • Chór Amici,
  • Pracownia Plastyczna,
  • Rockowa Piwnica,
  • Galeria Bonar,
  • Galeria Pod Arkadami,
  • Klub muzyczny Pop Art,
  • Klub Fotografików Łomżyńskich,
  • Teatr Aktywny


Oferta kulturalna M D K - D Ś T, z zakresu edukacji i promocji, skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Z myślą o młodym twórcy i odbiorcy organizowane są corocznie konkursy, przeglądy i prezentacje. Są to m.in. Konfrontacje Teatrów Szkół Średnich, Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego WIRUJĄCA STREFA, przeglądy zespołów młodzieżowych, letnie i zimowe warsztaty artystyczne, konkursy recytatorskie i plastyczne. Zespoły i pracownie MDK-DŚT corocznie pokazują swoje dokonania na specjalnych koncertach premierowych oraz w galeriach: Bonar i Pod Arkadami.

Sztandarową formą upowszechniania kultury i sztuki przez MDK-DŚT jest cykl imprez pod wspólnym mianem Łomżyńska Jesień Kulturalna. W ciągu dwóch miesięcy prezentowane są atrakcyjne, stojące na wysokim poziomie propozycje kulturalne; koncerty, spektakle, wystawy itp.

Osobną działalność stanowi współpraca z łomżyńskimi artystami oraz promocja ich twórczości poprzez wystawy (m. In. Koloryt lokalny, Wspólna fotografia), koncerty, spotkania autorskie i wieczory jubileuszowe.

Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych jest wydawcą licznych publikacji łomżyńskich literatów.

PRACOWNICY MDK-DŚT

2008-05-13 12:42 Opublikował: Admin

Łomżyńska Kostka - edcja kwietniowa

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych oraz nieformalna grupa miłośników gier planszowych ŁOMŻYŃSKA KOSTKA zapraszają na kolejną edycję ŁOMŻYŃSKIEGO DNIA GIER PLANSZOWYCH I STRATEGICZNYCH, czyli spotkania z figurowymi grami bitewnymi, grami planszowymi, fabularnym i modelarstwem. Impreza zaplanowana jest na 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury - Dom Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3 w godzinach 12.00 - 20.00. Rezerwujcie termin, namawiajcie znajomych, zabierajcie gry! Serdecznie zapraszamy!

PS. Impreza jest już cykliczna i odbywa się w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a na stołach MDK-DŚT ląduą gry planszowe i bitewne!


Więcej informacji na :

https://www.facebook.com/%C5%81om%C5%BCy%C5%84ska-inicjatywa-planszowo-strategiczna-889988851092066/

2017-04-20 13:18 Opublikował: Admin

Facebook BIP
MDK-DŚT
INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3, tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl, NIP:718-00-07-644