DZIEŃ DZIECKA ON LINE

Strona główna » O nas » Pełna Kultura w Domu

DZIEŃ DZIECKA ON LINE

Pełna Kultura w Domu

PIEKŁO-NIEBO

Wrocławski Teatr Lalek udostępnia na Dzień Dziecka jeden ze swoich największych hitów - wielokrotnie nagradzane, baśniowe widowisko na podstawie sztuki Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty, dyrektora artystycznego WTL-u – PIEKŁO-NIEBO. To widowisko, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem. Główna bohaterka, mama siedmioletniego Tadzia – miłośnikom muzyki klubowej znana jako DJ DAJE RADĘ - trafia do nieba. Szybko jednak uznaje, że jej czas jeszcze się nie skończył i że za wszelką cenę musi wrócić na ziemię do swojego synka. W trakcie ucieczki z zaświatów poznaje diabła, który chciałby zostać człowiekiem, archanioła, który kiedyś był człowiekiem, oraz własnego tatę, który jest tylko połową człowieka.

Tę trochę wesołą, a trochę smutną historię opowiada Tadzio, który po odejściu mamy schował się w szafie i nie chce z niej wyjść. Wraz z nim widz przeżywa stratę i próbuje się z nią pogodzić.

PIEKŁO – NIEBO to spektakl o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia. A jednocześnie o kobiecej sile, buncie, niezgodzie na to, co przynosi nam los. I o tym, że matki zawsze DAJĄ RADĘ.

31.05, godz. 15.00
https://facebook.com/events
Link będzie aktywny do 2.06, godz. 15.00

PIOTRUŚ PAN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na współczesną interpretację opowieści o chłopcu, który nie chce dorosnąć. W tej historii to nie Piotruś Pan jest głównym bohaterem. Są nimi dzieci. Zagubione dzieci, w pewnym sensie pozostawione same sobie. Rodzice są gdzieś za drzwiami swojego pokoju, pochłonięci swoimi sprawami, swoją pracą, zanurzeni w swoich iPhonach i tabletach. Współczesny sposób bycia ze sobą, a jednocześnie nie bycia. Podróż do Nigdylandii odbywa się tu i teraz, w mieszkaniu, w którym wszystko jest poukładane i ma swoją funkcję. By znaleźć się w Nigdylandii nie trzeba wiele, potrzebny jest Piotruś Pan. Można go przywołać, stworzyć i polecieć za nim w drugą ulicę na prawo, a potem prosto aż do rana. Dużo trudniejsza jest droga powrotna. Nigdylandia czerpie energię z dziecięcych zabaw. I, tak jak te zabawy, bywa beztroska, ma sobie tylko znaną logikę, swobodnie zmieniają się w niej krajobrazy i odgrywane role, można próbować wciąż nowe i nowe, kończyć w dowolnym momencie jednym okrzykiem: stop zabawa! Bywa też okrutna.

Na podstawie Piotrusia Pana Jamesa MatthewBarrie’egow tłumaczeniu Aleksandra Brzózki i Macieja Słomczyńskiego.

Reżyseria: Łukasz Kos

Dramaturgia: Patrycja Dołowy

Scenografia: Olga Mokrzycka-Grospierre, Mikołaj Grospierre

Muzyka: Adam Świtała

Występują:

Joanna Niemirska, Michał Bieliński, Piotr Polak, Piotr Trojan, Radomir Rospondek, Aleksandra Osowicz / Anna Nowicka

LInk pojawi się 31 maja o godzinie 15:00 i dostępny będzie przez 24h.
https://facebook.com/events

2020-05-29 17:28 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001