BAJKI I BAŚNIE

Strona główna » O nas » Pełna Kultura w Domu

BAJKI I BAŚNIE

Pełna Kultura w Domu

ŚPIĄCA KTÓLEWNA

Teatr Wielki Opera Narodowa zaprasza na jedną z najpiękniejszych baśni, która oczaruje nie tylko dzieci. Przepych scenografii, wspaniali soliści i wielki zespół baletowy, bogactwo form tanecznych i przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego. Wszystko to wyczarował na naszej scenie wielki rosyjski choreograf Jurij Grigorowicz, wzorując się na klasycznej petersburskiej wersji Mariusa Petipy. Oprawę plastyczną widowiska stworzyła dwójka światowej sławy włoskich scenografów: Ezio Frigerio zaprojektował wspaniałe pałacowe dekoracje, a Franca Squarciapino dopełniła je pięknymi stylowymi kostiumami.

W tej zjawiskowej scenerii rozgrywa się popularna opowieść o księżniczce Aurorze, uśpionej zaklęciem złej wróżki Carabosse i przebudzonej po stu latach pocałunkiem szlachetnego księcia Désiré.

Link do spektaklu: http://vod.teatrwielki.pl/
25.04, godz. 18.00-20.00

POPOŁUDNIE Z BAJKĄ

Niedzielne popołudnie z bajką organizuje Centrum Kultury Czempiń, Śremski Ośrodek Kultury, Kościański Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury w Śmiglu. Przedstawienie ,,Dom Wariatów" online - dla dzieci i dorosłych, bez wychodzenia z domu.

,,W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie.

Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas to dobra zabawa dla wszystkich."

Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris

Scenografia: Marek Cyris

Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris

Muzyka: Michał Łaszewicz

Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

Link do spektaklu : https://pl-pl.facebook.com/events/227658475173223/
26.04, godz. 15.00-19.00

POCZYTAJMY RAZEM

Spotkania z Unią Litercką – w weekend królują książki dla dzieci! O godz. 18 na spotkania zapraszają pisarze - zza swoich biurek, z foteli oraz z dziwnych miejsc, jakie przyjdą im do głowy.

https://www.facebook.com/unia.literacka

Sobota 25.04 – Ewa Karwan-Jastrzębska - facebook.com/e.k.jastrzebska/

Zapraszam dzieci i dorosłych na Dobranockę Literacką w Ulu, w którym roi się od słów. Dorzucę więc kilka swoich, w tym również rymowanych i poproszę Was o wiersze w komentarzach. Tematem rymów będzie kot w kwarantannie. Podzielę się też z Wami nowym rozdziałem Bandy Michałka, który piszę teraz specjalnie dla Was. Pojawią się też podczas spotkania inni bohaterowie. Uwaga, ciekawe komentarze zostaną nagrodzone książkami, które przekazali dla Was moi wydawcy. Do zobaczenia!

Niedziela 26.04 – Barbara Gawryluk - facebook.com/barbara.gawryluk

Będzie o psach na medal, dzielnym kundelku Baltiku, rezolutnej Hedwidze i o moich ulubionych książkach z dzieciństwa. Zaglądniemy też na chwilę do Biura Detektywistycznego Lassego i Mai.

Zawsze godz. 18.00.

A jeżeli coś przegapiliście, nie martwcie się! Wszystkie spotkania są nagrywane i dostępne na profilu Unii Literackiej.

2020-04-24 21:59 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001