WIELKANOC W OPERZE

Strona główna » O nas » Pełna Kultura w Domu

WIELKANOC W OPERZE

Pełna Kultura w Domu

Teatr Wielki Opera Narodowa zaprasza na najpopularniejsze spektakle online:

Halka (wileńska)
https://bit.ly/397kIqD

Pierwsza wersja „Halki” – bez mazura, tańców góralskich czy arii Jontka – w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Wzbogacona o performerów opera to dojrzały teatralnie dramat psychologiczny, a postać Halki-histeryczki daje nowe spojrzenie na kanoniczne dzieło.

Mąż i żona
https://bit.ly/2sSRdrQ

Balet – farsa małżeńska na motywach komedii Aleksandra Fredry. Akcja przeniesiona do połowy XX wieku w nowatorskiej choreografii Anny Hop z elementami pantomimy to pyszna zabawa nie tylko dla par ze stażem.

Straszny dwór
https://bit.ly/2SmKwZM

Zagraniczny reżyser – David Pountney – zmierzył się z legendą „opery narodowej” i spojrzał na polskie dzieło okiem niezależnego obserwatora. Mamy zatem nowy klucz do arcydzieła: XX-lecie międzywojenne z całym sztafażem zabawy i widmem wojny.

Flis (spektakl Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi)
https://bit.ly/2Qbg7eo

Jednoaktowa opera Moniuszki to opowieść o młodej parze zakochanych, której uczuciu nie sprzyja jednak los. Uczucia zabarwione dramatem, komedią i nadwiślańską ludowością przedstawią studenci łódzkiej Akademii Muzycznej.

Przypowieść sarmacka
https://bit.ly/2SkOUs4

„Zemsta” Aleksandra Fredry w baletowej pigułce. Spektakl o naszych odwiecznych konfliktach o miedzę w lekkim, humorystycznym wydaniu inscenizacyjnym do muzyki uwertury koncertowej „Bajka” – jednego z najbardziej znanych utworów Moniuszki.

Halka (spektakl TEATR WIELKI - OPERA POZNAŃ, OperaVision)
https://bit.ly/2PSmILQ

Bez ciupag i kontuszy, za to naznaczona inspiracjami wyniesionymi z haitańskich doświadczeń - taka jest inscenizacja Pawła Passiniego, Reżyser stawia pytania, kim jesteśmy „my”, a kim są „oni” i gdzie leży granica?

Paria (spektakl TEATR WIELKI - OPERA POZNAŃ)
https://bit.ly/2SXHrxW

Eksperymentalne wystawienie Grahama Vicka współtworzone przez widzów mieszających się z orkiestrą, śpiewakami i aktorami. Zburzona granica między sceną a widownią pozwoliła lepiej wybrzmieć historii o miłości Neali i Idamora w zhierarchizowanym społeczeństwie.

Oglądaj za darmo na https://vod.teatrwielki.pl/

2020-04-10 19:23 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001