Festiwal BIG BIT

Strona główna » Muzyka » Festiwal BIG BIT

Big Bit 2024 – Edycja XV - KORA i NIEMEN

foto

Podróż po repertuarze Kory i Niemena za nami… Jury 15. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT 2024 w składzie: Damian Ukeje – wokalista, muzyk, laureat I Edycji The Voice Of Poland, 𝗝𝗼𝗹𝗮𝗻𝘁𝗮 𝗕𝗮𝗿𝗮𝗻𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮 - autorka tekstów, wokalistka, 𝗪𝗼𝗷𝗰𝗶𝗲𝗰𝗵 𝗖𝗵𝗮𝗺𝗿𝘆𝗸 - dziennikarz muzyczny; przysłuchując się zmaganiom młodych wokalistów z repertuarem ikon polskiej piosenki postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:

więcej

Big Bit 2022

foto

Jury 14. FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIG BIT 2022 w składzie: Zbigniew Bieniak (przewodniczący) – wokalista, muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów i scenariuszy filmowych; Wojciech Chamryk – dziennikarz muzyczny; Bernard Krasuski - gitarzysta bluesowego zespołu Holy Water po przesłuchaniu ponad trzydziestu uczestników postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:

więcej

Big Bit 2020

foto

Festiwal piosenki BIG BIT po raz 13 ! Tradycyjnie organizowany na przełomie wiosny i lata - tym razem z przyczyn obiektywnych przesunięty na koniec roku, w zmienionej z powodu pandemii internetowej formule, a jednak odbył się! Tym razem uczestnicy BIG BITu zmierzyli się z kolejną ikoną polskiej piosenki; z repertuarem niezapomnianej Kory - Olgi Jackowskiej i zespołu Maanam. Theisebach

więcej

BIG BIT po raz XII !

foto

Lady Pank i Republika- piosenki legend polskiego rocka zabrzmiały podczas XII Festiwalu BIG BIT, od początku wymyślonego i realizowanego przez niestrudzonego animatora życia muzycznego, naszego instruktora Bernard Karwowski. W przesłuchaniach wzięło udział prawie 30 uczestników!

więcej

Scena z Mistrzem. Minirecital Ewy Kuklińskiej z udziłem uczestników Festiwalu BigBit

foto

Data : 27.04.2018 Godzina 9.30 : przesłuchania konkursowe Godzina 19.00 : koncert galowy Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 Wstęp wolny

więcej

Big Bit po raz dziesiąty !

foto

28 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej MDK-DŚT odbył się 10. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Big Bit. Jubileuszowa edycja naszego festiwalu , podobnie jak pierwsza, poświęcona została sympatycznym, pełnym rock’and’rollowej energii i swingu piosenkom z epoki Big Bitu. Tegoroczne jury w składzie : Łukasz Lipski – wokalista, Anna Kurowska – muzykolog, dyrygent, pedagog, Dawid Litwiński – były wokalista Studia Piosenki POPART, uczestnik telewizyjnych talent show, Wojciech Chamryk – dziennikarz muzyczny, po przesłuchaniu 30. uczestników postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:

więcej

Big Bit 2016

foto

20 maja 2016 r. w sali widowiskowej MDK-DŚT odbył się 9. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Big Bit. Wcześniejsze edycje naszego festiwalu poświęcone były wybranym twórcom i gwiazdom polskiej estrady, były też największe przeboje z 3 dekad ubiegłego stulecia, uczestnicy Big Bitu grali w zielone i opowiadali śpiewająco o urokach 4 pór roku. Tegoroczna edycji Big Bitu była o podróżowaniu, wędrowaniu, drodze.

więcej

Cztery pory roku. 8. edycja Festiwalu

foto

22 maja odbyła się 8. już edycja Festiwalu BIG BIT. W tym roku przebiegała pod hasłem nawiązującym wprost do tytułu znanego chyba wszystkim, nie tylko melomanom, dzieła Antonio Vivaldiego. Majestat, bogactwo przyrody, a jednocześnie jej harmonia i odwieczny, niezmienny rytm tak zafascynowały barokowego mistrza, że stworzył genialne „Cztery Pory Roku”, prawdziwy, cieszący się od lat niezmienną popularnością – jak byśmy dzisiaj powiedzieli – hit muzyki poważnej.

więcej

Rockowe przeboje lat 80-tych

Fot. Marcin Kossakowski

23 maja w sali widowiskowej MDK-DŚT odbyła się siódma już edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT. Tym razem organizator festiwalu zaproponował wszystkim zainteresowanym muzyczną podróż w lata 80-te. Wielu być może kojarzą się one ze stanem wojennym, kryzysem gospodarczym, pustymi półkami i marazmem ostatnich lat komunizmu w Polsce, ale przedostatnia dekada XX. wieku to także druga fala popularności muzyki rockowej, festiwal w Jarocinie, Lista Przebojów Programu Trzeciego, wysyp przebojów i tuzin muzycznych idoli. Lady Pank, Republika, Perfect, BAJM, Maanam, Kombi... - to tylko kilka przykładów z długiej listy wykonawców, którzy największą popularność zyskali właśnie w latach 80-tych.

więcej

Big Bit po raz szósty czyli gramy w zielone

foto

Jury VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Big Bit (Anna Kaptór, Przemysław Starachowski, Łukasz Lipski) po przesłuchaniu, 14 czerwca 2013, dwudziestu uczestników w czterech kategoriach wiekowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

więcej

Big Bit 2012

foto

Tegoroczną edycję festiwalu poświęciliśmy repertuarowi dwóch śpiewających pań wielce zasłużonych dla polskiej piosenki. Choć reprezentują różne pokoleniowe formacje (debiut piosenkarski Maryli Rodowicz przypadł na początek lat 60-tych, a Majki Jeżowskiej na koniec lat 70-tych XX wieku) obydwie wyróżnia prawdziwie bigbitowa energia i wyrazisty sceniczny wizerunek.

więcej

IV BIG BIT

Czwarta edycja BIG BITU miała charakter monograficzny i poświęcona była jednemu z najbardziej znanych i wybitnych polskich autorów tekstów piosenek - Jackowi Cyganowi. O tym jak płodnym (ma na koncie ponad 1000 piosenek!) i uniwersalnym twórcą jest Jacek Cygan świadczy fakt, że po jego piosenki sięgali reprezentujący cały wachlarz gatunków i estetyk muzycznych popularni wokaliści różnych generacji, nie wyłączając nawet zespołów rockowych.

więcej

III BIG BIT

foto

BIG BIT w rytmie lat siedemdziesiątych...

więcej

II BIG BIT

foto

Wyniki eliminacji konkursowych II Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT Łomża'2009r.

więcej

I BIG BIT

foto

Skąd nazwa - przyznacie, że nieźle brzmi - i choć może trochę obco (pochodzi od angielskiego „big beat” - mocne uderzenie), to wymyślił ją i spolszczył polski dziennikarz – Franciszek Walicki, szukając określenia na rock'and'rollowe szaleństwo, jakie w latach 60-tych XX wieku ogarnęło polskich nastolatków.

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001