Teatr Krzyk „Osad”

Strona główna » Teatr i słowo » Spektakle

Teatr Krzyk „Osad”

Teatr Krzyk „Osad”
Fot. Archiwum Teatru Krzyk
  • Teatr Krzyk „Osad”Fot. Archiwum Teatru Krzyk
  • Teatr Krzyk „Osad”Fot. Archiwum Teatru Krzyk
  • Teatr Krzyk „Osad”Fot. Archiwum Teatru Krzyk
  • Teatr Krzyk „Osad”
Czy można realizować własne idee, nie sprzedając się? Czy realia w jakich funkcjonujemy usprawiedliwiają każdy życiowy wybór? Co z tzw. solidarnością? Jeden z najlepszych w Polsce, wielokrotnie nagradzanych teatrów offow-ych w Łomży!!!! Świetny, poruszający plastyczny spektakl dla wymagających odbiorców. Teatralna i plastyczna opowieść o młodym, poszukującym artyście, który próbuje znaleźć sobie miejsce wśród egocentrycznej śmietanki artystycznej.

„Poszukiwanie w sobie postaw niezależnych to nie grymas chwili, ale rzetelny i szczery codzienny trud zderzania się z własnym niepokojem o czasy, w których zanikają artystyczne i ważne społecznie manifesty. Odsłanianie w sobie pamięci, a także pochłanianie tajemnicy wspólnej zespołowości na podstawie ostatnio przeżytych lat, upominają się o rzetelność i uczciwość względem tych wszystkich, którzy swoją postawą i determinacją zasługują na szacunek i grupowe przywoływanie. To ostatnie głośniej wybrzmiewa, kiedy staje naprzeciw korporacyjnym wpływom, wszelkim racjom uznanym i uprawomocnionym, artystycznemu upupieniu, sztucznym okrzykom, czy ułudzie wyniesionej z dwóch dekad przeżartych przez zawiesiny ciał stałych (siatka matka wiąże resztę) w wyniku działania sił bezwładności (obecna klasa polityczna, etc.)”

Marek Kościółek, reżyser, aktor, założyciel Teatru Krzyk.

Reżyseria: Marek Kościółek
Scenariusz: zespół
Muzyka: Tomasz Litra
Światło: Szymon Lewiński
Występują: Anna Giniewska, Marcin Pławski, Mateusz Zadala, Patryk Stolarz,
Szymon Lewiński, Mariusz Bolałek


Teatr Krzyk

Grupa powstała w roku 2002. W ciągu dekady wytworzyła własny i niezależny język teatralny. Swoje spektakle prezentowała na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych. Zdobyła uznanie krytyków swoją bezkompromisowością i autorską wypowiedzią. Uczestniczy w wielu akcjach społecznych i kulturalnych, organizuje festiwale dla niezależnych grup teatralnych. Najważniejszymi produktami kulturalno-społecznymi są: Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru "Krzykowisko” i  Ogólnopolska Biesiada Teatralna "Wejrzenia". Krzyk współpracuje m.in. z artystami z Ukrainy, Czech, Niemiec, Norwegii, Rosji, Azerbejdżanu oraz Albanii. Inicjuje wyprawy teatralne do krajów bałkańskich oraz Europy Wschodniej.

Premiera spektaklu  grudzień 2012
Spektakl zrealizowany w ramach projektu OFFpremiery/ prezentacje w Teatrze Ósmego Dnia

Data : 15 kwietnia 2014r.
Godzina 19.00.
Miejsce : Sala widowiskowa MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety w przedsprzedaży :  20 zł - widzowie dorośli, 10 zł - uczniowie, studenci, KDR
Bilety w dniu spektaklu: 25 zł / 15zł


Zobacz trailer spektaklu...

2014-04-07 10:21 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001