Teatr dla dzieci

Strona główna » Teatr i słowo » Teatr dla dzieci

O zajęciach

foto

Głównym celem zajęć jest uruchomienie aktywności twórczej i wyrażenie jej za pomocą różnych form teatralnych: ruchu, dźwięku, gestu, słowa, plastyki, lalki teatralnej, itp.. Zajęcia pomogą w rozwoju wyobraźni i kreatywności oraz zdolności artystycznych (aktorskich, plastycznych). Uczestnicy zapoznają się też z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi sztuki teatralnej, dodatkowo wzbogaconymi o pojęcia ze świata teatru lalek. Ważną rolę odgrywać będzie praca w grupie, wspólne istnienie i działanie na scenie, poznanie i akceptacja innych indywidualności.

więcej

Gdy słońce zgaśnie…

foto

To kolejny spektakl w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej w reżyserii opiekunki grupy – Julii Sacharczuk do tekstu i muzyki Tomasza Bielskiego. Premiera spektaklu odbyła się 20 czerwca 2023r.

więcej

A herbata już wystygła

foto

"A herbata już wystygłą" to kolejny spektakl w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej w reżyserii opiekunki grupy – Julii Sacharczuk. Premiera spektaklu odbyła się 17 stycznia 2023r.

więcej

Kopciuszkowo, znaczy zdrowo

foto

Każdy dobrze zna słynną baśń Andersena o skromnej dziewczynie i jej pięknym marzeniu, o okrutnej macosze i bezlitosnych siostrach. Nasza realizacja to współczesna wersja klasycznego "Kopciuszka" przedstawiona w zabawny i lekki sposób. Całość dodatkowo wzbogacona została o przesłanie, zachęcające najmłodszych do zdrowego stylu życia. Premierowy spektakl „Kopciuszkowo, znaczy zdrowo” w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej MDK-DST w reżyserii opiekunki grupy Darii Głowackiej za nami.

więcej

Zapomniane Święta

foto

Za sprawą czaru okrutnej Czarownicy, świat zapomina o Świętach. Zaklęcie jednak nie dosięga trzech odważnych postaci. Wspólnie z pomocnikami Mikołaja budują rakietę i postanawiają udać się w podróż, by przywrócić zapomniane Święta…

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001