Konfrontacje 2004

Strona główna » Teatr i słowo » Ogólnopolskie Konfrontacje Teatralne

Konfrontacje 2004

W piątek 17 grudnia (2004) odbyły się IX Konfrontacje Teatralne Młodzieży Szkół Średnich. W konkursie wzięło udział pięć grup teatralnych, działających w szkołach i placówkach kultury. Jury w składzie: Daniel Jacewicz z teatru BRAMA z Goleniowa, Tomasz Rynkowski z Teatru Lalki i Aktora z Łomży, Jarosław Osicki z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży po obejrzeniu wszystkich spektakli postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I NAGRODĘ zespołowi „Verbum” z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży za spektakl pod tytułem „Oszustwo Księcia” w reżyserii Marcina Marchelskiego za kreację zbiorową, czystość konsekwencji formy, a co za tym idzie stworzenie zabawy dla widza.

WYRÓŻNIENIE zespołowi „Ostatnia deska ratunku” z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących za podjęcie tematu w spektaklu „Ostatnie święta” wchodzenia w dorosłość w myśl tego, co mówią krytycy teatralni, że „życie kształtuje teatr, a nie odwrotnie”.

NAGRODA INSTRUKTORSKA Marcinowi Marchelskiemu ufundowaną przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży za świadomość, że potrafi bawić się tym co robi, a poza tym za umiejętność stworzenia jedności zespołu teatralnego.

WYRÓŻNIENIE AKTORSKIE Sylwii Wiśniewskiej z grupy teatralnej „Makarioi” w za poszukiwanie prawdy, a co za tym idzie naturalność za kreację Gosi w spektaklu „Jesteś Gośka”.

WYRÓŻNIENIE AKTORSKIE Bartoszowi Kamińskiemu za rolę króla Filipa w przedstawieniu „Król Mięsopust” za wyrazistą rolę w spektaklu Kolneńskiego Domu Kultury

NAGRODA SPECJALNA Kazimierzowi Koterowi za wieloletnie działania teatralne i upowszechnianie kultury teatralnej.

Na zakończenie imprezy wystąpił gość Konfrontacji - Teatr Brama z Goleniowskiego Domu Kultury, który przedstawił spektakl „Historia” wg Witolda Gombrowicza.

Zdjęcia z przeglądu - Adam Gardocki

2008-07-01 13:52 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001