URODZINY PANI HANI. Koncert z udziałem Ewy Dałkowskiej z zespołem

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2022

URODZINY PANI HANI. Koncert z udziałem Ewy Dałkowskiej z zespołem

  • URODZINY PANI HANI. Koncert z udziałem Ewy Dałkowskiej z zespołem
  • URODZINY PANI HANI. Koncert z udziałem Ewy Dałkowskiej z zespołem
  • URODZINY PANI HANI. Koncert z udziałem Ewy Dałkowskiej z zespołem
  • URODZINY PANI HANI. Koncert z udziałem Ewy Dałkowskiej z zespołem
  • URODZINY PANI HANI. Koncert z udziałem Ewy Dałkowskiej z zespołem
Data : 9.11.2022 / środa
Godzina : 18:00
Miejsce : Hala Kultury na Starym Rynku w Łomży
Wstęp wolny

Jak co roku zapraszamy na koncert z cyklu Urodziny Pani Hani. Tym razem, na kolejną rocznicę urodzin Hanki Bielickiej, chcielibyśmy Państwu zaproponować koncert „To co najpiękniejsze. Przeżyjmy to jeszcze raz” Ewy Dałkowskiej z zespołem. Koncert odbędzie się w środę, 9 listopada (godz.18:00) w Hali Kultury w Łomży.

Recital Ewy Dałkowskiej "To co najpiękniejsze. Przeżyjmy to jeszcze raz", to sentymentalna podróż do wspomnień z twórczością m.in.: A. Osieckiej, M. Hemara, Z. Herberta, S. Balińskiego czy J. Tuwima. Głównym motywem, który łączy wykonywane przez artystkę utwory jest nostalgia za tym co przeminęło, a jednocześnie tak bardzo ubogaciło naszą wrażliwość na piękno słowa. W programie recitalu, znajdą się również piosenki zaangażowane, które ściśle wiążą się ze stanem wojennym, w którym artystka dawała koncerty w ramach Teatru Domowego, co w tamtych czasach było aktem wielkiej odwagi i artystycznej niezależności. Oprawę muzyczną dla wykonywanych w koncercie utworów, stanowić będzie muzyka znakomitych kompozytorów m.in. S. Krajewskiego, J. Derfla, S. Staszewskiego, S. Radwana. Publiczność będzie miała okazję posłuchać 20 utworów w nowych aranżacjach, m.in.: "Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną", "Na pierwszy znak", " Kiedy mnie już nie będzie", "Sylwester w Budapeszcie", "Stara piosenka".

Wykonawcy:

Ewa Dałkowska / śpiew 
Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji zarówno teatralnych, jak i filmowych. Współpracowała z największymi twórcami polskimi, m.in. z: Andrzejem Wajdą, Janem Englertem, Zygmuntem Hubnerem, Antonim Krauze, Andrzejem Barańskim,Edwardem Żebrowskim, Andrzejem Trzos - Rastawieckim, Krzysztofem Zaleskim, Tomaszem Manem, Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim. Talent i charyzma aktorki przyciągają także młodych
twórców. W 2011 roku Ewa Dałkowska zagrała w nagradzanym na festiwalach krótkometrażowym Święcie Zmarłych w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. W 2015 roku Dałkowska wystąpiła także w filmie Body/Ciało Małgorzaty Szumowskiej oraz w filmie Smoleńsk Antoniego Krauzego, gdzie wcieliła się w rolę Marii Kaczyńskiej. W stanie wojennym działała w podziemiu. Współtworzyła Teatr Domowy, którego działalność została zainaugurowana 1 listopada 1982 roku w jej mieszkaniu. W 2007 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce (...). Od 2008 należy do zespołu Nowego Teatru.

Janusz Bogacki / fortepian 
Pianista, kompozytor, aranżer. Debiutował w 1964 r. w kabarecie studenckim "Fermata" z Maciejem Zembatym. W 1965 r. rozpoczął stałą współpracę z Polskim Radiem i Telewizją. W III programie Polskiego Radia prowadził zespół jazzowy, w którym grali m.in.: Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Henryk Majewski, Zbigniew Jaremko. Współpracował także z West Deutsche Rundfunk w Kolonii i zespołem jazzowym Free Art.Set. w Essen. W Polsce założył zespół jazzowy High Water Mark. Skomponował i nagrał dla Polskiego Radia i TVP ok. 350 piosenek, współpracując m.in. z: Agnieszką Osiecką, Maciejem Zembatym, Jackiem Janczarskim, Jonaszem Koftą, Ireneuszem Iredyńskim, Wojciechem Młynarskim

Marek Zebura / skrzypce

Tomasz Bogacki / gitara

Paweł Pańta / gitara basowa

 

Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

2022-10-26 10:52 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001