MATEUSZ GAWĘDA TRIO

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2022

MATEUSZ GAWĘDA TRIO

  • MATEUSZ GAWĘDA TRIO
  • MATEUSZ GAWĘDA TRIO
  • MATEUSZ GAWĘDA TRIO
  • MATEUSZ GAWĘDA TRIO
Kompozycje… gęste, mocno złożone, pełne wirtuozerii i jazzowych standardów. Czasami melodyjne, przywołujące obrazy jazzowego klubu ukrytego gdzieś w Nowym Jorku. Tak wyglądał koncert - Mateusz Gawęda Trio! Dziękujemy za niezwykłe muzyczne przestrzenie stworzone i przywołane na scenie MDK DŚT w najlepszym stylu.

Data : 10.10.2022 / poniedziałek
Godzina : 19.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Bilety: 40 zł
Bilety ulgowe: 30 zł / Karta Seniora, Dużej Rodziny, Legitymacja Szkolna i Studencka

KUP BILECIK 

Zespół pracuje ze sobą od 2014 roku i wykonuje autorski program złożony z kompozycji Mateusza Gawędy, inspirowanych wszelkimi gatunkami muzycznymi, głównie jazzem z lat 60., muzyką europejską XX wieku oraz muzyką współczesną. W 2016 roku Trio nagrało debiutancki album pt. “Overnight Tales”, który był i jest bardzo entuzjastycznie odbierany przez publiczność oraz krytyków (m.in. otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa – Fonograficzny Debiut Roku). W 2018 roku ukazała się kolejna płyta zespołu pt. „Falstart”.

 

Skład zespołu:

Mateusz Gawęda
Pianista, kompozytor, aranżer. Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, Silberman, Więcek & Gawęda Quintet, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje. Laureat wielu nagród jazzowych m.in.: dla najlepszego pianisty na festiwalu Jazz Wolności w Sopocie ufundowana przez firmę Steinway & Sons (2016); dla najlepszego pianisty w Otwartym Konkursie na Indywidualność Jazzową 2015 podczas 51. Jazz Nad Odrą. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował i występował z wybitnymi artystami z polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, takimi jak: Billy Hart, John Scofield, John Medeski, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak, Lora Szafran i wieloma innymi. Na swoim koncie ma 13 wydanych albumów, w tym pięć jako leader.

Alan Wykpisz
Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (studia licencjackie) oraz w Katowicach (studia magisterskie oraz doktoranckie). Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja, Malezja czy Indie. Wraz z zespołem High Definition Quartet był nominowany do nagrody FRYDERYK 2014 (Płyta „Hopasa”) ,a z Triem Mateusza Gawędy do FRYDERYKA 2017 za „Overnight Tales”, z zespołem Natalia Kordiak Quintet nominowany do nagrody FRYDERYK 2020 (Płyta „Bajka”) za najlepszy debiut fonograficzny. Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Aga Zaryan, Adam Pierończyk, Grzegorz Karnas czy Michał Urbaniak. 

Grzegorz Pałka
Perkusista jazzowy, doktorant na Akademii Muzycznej w Krakowie. Wielokrotnie nagradzany na konkursach i festiwalach perkusyjnych oraz jazzowych o znaczeniu zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyk. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne trasy koncertowe na trzech kontynentach – Azji, Ameryce Północnej oraz Europie. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami z kraju i nie tylko: Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Jacek Niedziela-Meira, Andy Middletone, Jorge Vistel, Dominik Wania, Rafał Sarnecki, Gileno Santana, Piotr Wyleżoł, Mark Alban Lotz, Kuba Badach, Wojciech Groborz, Kuba Stankiewicz, Piotr Orzechowski.

https://mateuszgaweda.com/

2022-09-27 14:24 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001