MARTIN WESELY & PIOTR DOMAGAŁA – akustyczny gitarowy duet w ramach Jazzowy Dom Kultury

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2022

MARTIN WESELY & PIOTR DOMAGAŁA – akustyczny gitarowy duet w ramach Jazzowy Dom Kultury

  • MARTIN WESELY & PIOTR DOMAGAŁA – akustyczny gitarowy duet w ramach Jazzowy Dom Kultury
  • MARTIN WESELY & PIOTR DOMAGAŁA – akustyczny gitarowy duet w ramach Jazzowy Dom Kultury
  • MARTIN WESELY & PIOTR DOMAGAŁA – akustyczny gitarowy duet w ramach Jazzowy Dom Kultury
  • MARTIN WESELY & PIOTR DOMAGAŁA – akustyczny gitarowy duet w ramach Jazzowy Dom Kultury
Data : 21.09.2022 / środa
Godzina : 19.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Bilety: 40 zł
Bilety ulgowe: 30 zł / Karta Seniora, Dużej Rodziny, Legitymacja Szkolna i Studencka

KUP BILECIK

Gratka dla miłośników gitarowego brzmienia! Duet Martin Wesely i Piotr Domagała to połączenie gitary klasycznej i jazzowej. Europejski projekt zrodzony z chęci odkrywania nowych horyzontów muzycznych. Umiejętnie łączy piękno gitarowej muzyki klasycznej z energią świata jazzu, folku i flamenco. W oryginalnych utworach można usłyszeć wpływy ludyczne z ojczyzn obu muzyków oraz innych krain europejskich, zwłaszcza gitarowej Andaluzji.

Zespół tworzą znakomici i uznani wirtuozi gitary. Martin Wesely jest mistrzem gitary klasycznej, absolwentem wiedeńskiego konserwatorium, uczniem Alberto Ponce`a. Koncertuje na najważniejszych europejskich scenach. Piotr Domagała, ceniony wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej, kompozytor znany z wielu oryginalnych projektów muzycznych. W dorobku koncertowym ma m.in. występ na scenie NOSRP z samym Patem Methenym.

Artyści prezentują autorski program. Kompozycje podkreślają piękno gitary wydobywając bogactwo brzmień i niesamowitą energię jaką daje tylko ten instrument.

Wybierz się na wyprawę w świat współczesnej muzyki gitarowej !

Martin Wesely - gitarzysta, kompozytor, kształcił się w konserwatorium w Innsbrucku oraz na „Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien”, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem i otrzymał honorową nagrodę austriackiego ministerstwa kultury. Odbył też studia podyplomowe w Paryżu w „Ecole Normale de Musique et Danse de Paris” u Alberto Ponce. Z sukcesami realizuje się jako gitarzysta klasyczny, w szczególności w projektach z muzyką kameralna. Światowy sukces odniósł z międzynarodowym kwartetem gitarowym „Guitar4mation”. Prowadzi też autorskie projekty z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej - „Carlos Martin y sus Caballeros”, „Stringtango”, gdzie interpretuje wraz z kontrabasem i perkusją różne gatunki na gitarze akustycznej. Oprócz działalności koncertowej, tworzy muzykę do teatru i słuchowisk. Wydał 9 płyt CD z własnymi projektami i nagraniami dla telewizji austriackiej, polskiej, włoskiej i francuskiej.

Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej oraz folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma pięć autorskich płyt wysoko ocenionych przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych.
Debiutował nagraniem swojego kwartetu Szy-Szy Kaan Jazz Group „In time”(2005), później ukazały się płyty „Slavonic Tales”(2009) oraz „Pnącza”(2013), nagrane z Adamem Kawończykiem i Sławkiem Bernym. W 2016 roku wspólnie ze światowej sławy Kwartetem Śląskim (laureaci Gramophone Classical Music Awards) zrealizował awangardowy projekt „Chowańce”. Z kolei w 2019 roku w wiedeńskim wydawnictwie SessionWorkRec.com ukazała się płyta międzynarodowego projektu „A handful of AccepDance” – Wesely / Domagała/ Schiffer/ Dyyak/ Hupfauf.
Jako gitarzysta współpracował z gigantami jazzowej sceny muzycznej – m.in. wziął udział w światowej premierze projektu Pat Metheny & NOSPR (2019). Koncertował z amerykańską wokalistką Marguerite Juenemann (Grammy Award Nominee), bluesmanką Caren Caroll, niemieckim improwizatorem Richardem Ortmannem, także z wieloma znakomitymi artystami polskiej sceny muzycznej – m.in. Piotrem Wojtasikiem, Lechem Dyblikiem, Krystyną Prońko. Współpracuje także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem AST. Koncertował na wielu polskich i europejskich festiwalach muzycznych.

2022-09-08 10:20 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001