MUZYCZNE ZADUSZKI

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2005

MUZYCZNE ZADUSZKI

  • MUZYCZNE ZADUSZKI
  • MUZYCZNE ZADUSZKI
"Wspomnienie o..."
30 października, godz. 18.00
Klub PopArt przy ul. Wojska Polskiego 3.

Największe przeboje Czesława Niemena wykonał Joachim Perlik, znany z programu telewizyjnego "Jaka to melodia".

JOACHIM PERLIK. Wokalista o warunkach głosowych pozwalających mu zmierzyć się z twórczością muzyczną Czesława Niemena. Od dawna zafascynowany nią, włączał do tej pory niektóre tylko utwory mistrza do wykonywanego przez siebie repertuaru. Obecnie prezentuje recital, który jest swego rodzaju hołdem złożonym wielkiemu kompozytorowi i jego muzyce, muzyce która była czymś wyjątkowym, niewyobrażalnie magicznym na tle polskiego szarego świata muzycznego, ponadczasowym zjawiskiem tak jak ponadczasowym i wyjątkowym człowiekiem był jej twórca...

RECENZJA Z MAGAZYNU MUZYCZNEGO :

„...Porywanie się na „świętości narodowe”, do jakich niewątpliwie należy spuścizna po Niemenie, to nie lada odwaga, ale i... odpowiedzialność. Podejmowały się tego najważniejsze postacie polskiej sceny rozrywkowej. Były to próby mniej czy bardziej udane, wnoszące coś nowego (lub nie), silące się na oryginalność lub zachowawcze.
Do niedawna miałem wiele sceptycyzmu dla wielu tego typu przedsięwzięć, podejrzeń o wykorzystywanie koniunktury, o podhaczenie się pod twórczość Niemena, li tylko z pobudek czysto komercyjnych.
Obecnie traktuję to wszystko z dużo większą dozą tolerancji, zrozumienia, dystansu. Ba, staję się gorącym admiratorem całego ruchu coverowego, o ile ma to oczywiste walory artystyczne. Dlaczego niby mamy zakładać, że te wszystkie działania artystyczne, honorujące Jego dorobek, nie mogą mieć u swego podłoża czystych intencji – ukochania tej twórczości i przekazania swych uczuć w ten właśnie sposób?
Wszystko to można odnieść śmiało do płyty Joachima Perlika. Ja mu zwyczajnie wierzę. Wierzę w szczerość tego, co stoi za tym przedsięwzięciem i słyszę to w każdym szczególe, tak pieczołowicie dopracowanym, zaaranżowanym i wykonanym najlepiej jak można.”

Bogdan Ratajczyk

Bilety: 12.00 złotych.

Sponsor Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej ; Browar Łomża
2010-11-08 12:30 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001