COLORADO BAND w ramach Cafe Kultura

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2020

COLORADO BAND w ramach Cafe Kultura

Data : 2.08.2020 r. / niedziela
Godzina : 18:00
Miejsce : Stary Rynek przy Galerii Pod Arkadami
Wstęp wolny

COLORADO BAND - zespół grający country z elementami rocka - tak przynajmniej twierdzi część członków zespołu. Ta druga część uważa, że jest to rock z elementami country… Fani również mają swój pogląd na ten temat, ale wspólnym mianownikiem jest charakterystyczne brzmienie zespołu, brzmienie… "coloradowe", na które zespół pracował starannie latami.

Historia zespołu zaczyna się wiosną 1992 roku, kiedy to Leszek Laskowski spacerując ulicą Piotrkowską zastanawiał się nad możliwością reaktywowania zespołu Texel, którego był członkiem i współzałożycielem. W jednym z pubów natrafił na występ Janusza Nastarowicza, który w swoim dorobku miał współpracę min. z zespołami Western Standard, Syrbacy jak również z Piotrem Janczerskim z No To Co. Występ Janusza zrobił na Leszku tak pozytywne wrażenie, że zaproponował mu współpracę. Panowie wymienili się numerami telefonów, a właściwie to Leszek zapisał swój numer na serwetce, którą Janusz schował do kieszeni koszuli, obiecując zadzwonić następnego dnia. Tutaj historia COLORADO mogłaby się skończyć zanim się rozpoczęła, bo mijały kolejne dni a telefon Leszka milczał. Na szczęście zamiłowanie Leszka do spacerów ulicą Piotrkowską zaprowadziło go po kilku dniach ponownie do pubu, w którym grał Janusz. Okazało się, że żona Janusza wyprała koszulę, w której była serwetka z numerem telefonu…

Od tego momentu nastąpił czas intensywnej pracy na próbach, krystalizowanie składu, praca nad własnym materiałem, bo to dla COLORADO zawsze było najważniejsze - grać swoją muzykę! Efektem tej pracy był pierwszy autorski materiał wydany w 1995 roku na płycie 4 na 5 . Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem czego efektem było min. wiele zagranych koncertów w Polsce jak i za granicą. Drogi nie były tak zatłoczone jak dzisiaj, można więc było szybko i sprawnie przemieszczać się z koncertu na koncert do miejsc czasami bardzo odległych od siebie. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych, takich jak "Swojskie Klimaty", "Country Club", "Stajnia WC", "Rock w Łodzi" itp., oraz radiowych, rejestrując koncerty na żywo w Radiu Flash, Radiu Łódź i Radiu Opole. COLORADO BAND zapraszano na festiwal Country Top'96, '97, z udziałem znanych gwiazd z USA, między innymi Krisa Kristoffersona i Stephena Burtona.

Nagrana w 1998 roku, z udziałem takich gwiazd, jak Krystyna Prońko, Elżbieta Adamiak, Sławomir Wierzcholski, płyta pod tytułem "Na Świąteczny Wieczór", została uznana za płytę roku 1998

w internetowym plebiscycie Nowy Country Osobowy. Również w 1998 roku zespół reprezentował Polskę na festiwalu Europe Country i wywalczył nagrodę publiczności. W 1999 grupa wzięła udział

w Międzynarodowym Festiwalu Country VISAGINO na Litwie, na który to festiwal wracała jeszcze kilkukrotnie zyskując uznanie krytyki oraz gorące przyjęcie litewskiej publiczności.

George Hamilton V (gwiazda muzyki country z Nashville) pojawił się na trasie konwoju country - szlakiem polskich miast. Taki był początek naszej przyszłej muzycznej współpracy. W 2001 roku zagraliśmy z GHV koncert w Radiu Łódź, który został nagrany i wydany na płycie CD. Zagraliśmy wspólnie z GHV kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą.

W 2002 roku ukazała się kolejna autorska płyta "Weekend za miastem". Dwa lata później zagraliśmy kilka koncertów w Polsce i zagranicą z Elizabeth Cook (Nashville, Tennessee) gwiazdą country z USA.

„Srebrny wiatrak” to następna płyta w dyskografii COLORADO BAND - wydana w 2008 roku. Rok później George Hamilton IV (Nashville, Tennessee) nazywany ambasadorem muzyki country zaproponował nam nagranie wspólnej płyty - to był największy zaszczyt jaki nas spotkał. W projekcie tym zaśpiewali również jego syn George Hamilton V i Lonstar. Tytuł płyty "Across the ocean" dokładnie korespondował z formą jej realizacji. Nagrania wykonane były po obu stronach oceanu i przesyłane drogą elektroniczną. Po trzech latach ukazała się płyta CD zawierająca głównie światowe standardy muzyki country. Praca nasza została bardzo dobrze oceniona w USA i Anglii. Zagraliśmy wspólnie kilka koncertów promujących ten projekt w Polsce i również za granicą.

W 2015 roku ukazuje się kolejny autorski materiał zespołu na płycie zatytułowanej: "Las Vegas". Czas szybko płynie a na koncie COLORADO BAND licznik właśnie pokazał 25 lat… Trudno ćwierć wieku ubrać w kilka zdań, opowiedzieć o wszystkich ludziach którzy tworzyli coloradową rodzinę, wymienić wszystkie sukcesy, ważne chwile, przytoczyć śmieszne, a czasami dramatyczne historie, w których zespół brał udział. Jednak postanowiliśmy spróbować jakoś podsumować ten czas, pokazać jak zespół się zmieniał, jaki wpływ na brzmienie mieli ludzie, którzy w nim grali. W tym celu przygotowaliśmy płytę "XXV", na której znalazły się najbardziej charakterystyczne - naszym zdaniem - utwory wybrane z wszystkich autorskich płyt jakie do tej pory się ukazały.

Obecny skład zespołu:

Janusz Nastarowicz - vocal, gitara akustyczna

Leszek Laskowski - pedal steel guitar, dobro

Darek Bełdowski - gitara basowa, vocal harmoniczny

Jacek Karasiński - gitara elektryczna

Bartek Wroniszewski – perkusja

Sponsor : OSM PIĄTNICA

2020-07-15 22:50 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001