Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2020

Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio

 • Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio
 • Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio
 • Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio
 • Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio
 • Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio
 • Jazzowy Dom Kultury – reaktywacja ! Sundial Trio
Po krótkiej przerwie Jazzowy Dom Kultury wznawia działalność. Od stycznia ruszamy z nową serią koncertów. 27 zagrał Sundial Trio.Od stycznia również, na te koncerty i inne imprezy organizowane przez MDK-DŚT, można kupić bilety online - na platformie KupBilecik.pl

Data : 27.01.2020 r. / poniedziałek

Godzina : 19.00

Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża

Bilety : 25 zł

Bilety ulgowe : 20 zł - dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Karty Seniora, legitymacji szkolnej lub studenckiej

Bilety online : www.kupbilecik.pl

Sundial (wcześniej Jachna/Tarwid/Karch) to jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Formacja zadebiutowała w 2014 roku, przebojem wdzierając się na rodzimą scenę jazzową. Pierwsza pyta tria, "Sundial", niemalże w momencie ukazania się zebrała laury krytyki w kraju i za granicą. Drugi album zespołu, wydany dwa lata później "Sundial II", powtórzył sukces debiutu, dziki czemu trio Sundial wystąpiło na najważniejszych festiwalach w Polsce i nie tylko: Jazz nad Odrą, Jazz Jantar, HevHetia Festival (Budapeszt), Warszawa Singera, Łódzka Akademia Jazzu, HevHethia Showcase (Koszyce). Na trzeciej płycie, "Sundial III", znalazł się głównie premierowy materiał napisany przez członków zespołu oraz zaproszonego saksofonistę Irka Wojtczaka.

W skład zespołu wchodzą: trębacz Wojciech Jachna, pianista Grzegorz Tarwid i doświadczony perkusista Krzysztof Szmańda.

Wojciech Jachna - trębacz i improwizator. W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Quintet/Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami czy reggae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi legendą polskiej sceny improwizowanej Andrzejem Przybielskim, a także Irkiem Wojtczakiem, Tomkiem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Rafałem Kołackim, Tomkiem Gadeckim, Marcinem Dymiterem, Michałem Jacaszkiem, Anną Zielińską, Ksawerym Wójcińskim, Jackiem Mazurkiewiczem, Arturem Maćkowiakiem, Kubą Ziołkiem, Rafałem Iwańskim. Obecnie tworzy wiele ciekawych składów: Jachna/Wójciński, Jachna/Buhl, Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Sundial, Jaząbu, Jachna/Cichocki/Urowski/Krawczyk, Jachna/Chojnacki czy Innercity Ensemble.

Grzegorz Tarwid - pianista i kompozytor. Zebrał doświadczenie od wielu mistrzów polskiej pianistyki: najpierw od weterana jazzu tradycyjnego Wojciecha Kamińskiego, następnie Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, by przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską szkołą free: Jacobem Anderskovem czy Carstenem Dahlem. Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Kazimierzem Jonkiszem, ale też Maciejem Obarą czy Tomaszem Dąbrowskim. Współtworzy autorski kwartet (z Maciejem Kądzielą, Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą), trio Sundial, kwartet Shelton / Tarwid / Jacobson / Berre, Sextet Franciszka Pospieszalskiego i duety Diomede oraz Alfons Slik.

Krzysztof Szmańda – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskine’a, Ndugu Chanclera i Erika Forrestera. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 roku zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Jazzowo-Bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 roku zdobyła Grand Prix Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, na którym artysta został także wyróżniony indywidualnie. W listopadzie tego samego roku Soundcheck zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze oraz nagrodę Klucz do Kariery podczas Jesieni Jazzowej - Gorzów Jazz Celebrations. Krzysztof Szmańda współpracuje z artystami takimi jak Kuba Stankiewicz, Maciej Kociński, Krzysztof Dys, Adam Pierończyk, Lora Szafran, Włodek Pawlik, Adam Bałdych, Janusz Szroma, Marcin Olak, Oleg Kirejew. W ostatnich latach artysta zintensyfikował działalność na scenie muzyki improwizowanej, czego efektem jest Wójciński/Szmańda Quartet oraz współpraca z takimi osobistościami, jak Theo Jorgensmann, Wacław Zimpel czy Dominik Strycharski. Krzysztof Szmańda jest na stałe członkiem zespołu Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.


2020-01-14 13:46 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001