Klub Fotografii Nurt

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Wystawy » 2019

Klub Fotografii Nurt

  • Klub Fotografii Nurtfot. Stanisław Andruszkiewicz
  • Klub Fotografii Nurtfot. Lech Buczyński
  • Klub Fotografii Nurtfot. Zbigniew Ciborowski
  • Klub Fotografii Nurtfot. Adam Czerniewicz
  • Klub Fotografii Nurtfot. Michał Kaczyński
  • Klub Fotografii Nurt
  • Klub Fotografii Nurtfot. Marcin Kossakowski
  • Klub Fotografii Nurtfot. Zbigniew Walczuk
  • Klub Fotografii Nurtfot. Przemek Wojewoda
  • Klub Fotografii Nurtfot. Stanisław Zeszut
fotografia
luty - marzec 2019
Galeria Pod Arkadami

Klub Fotografii NURT powstał w 2008 r.

W Galerii Pod Arkadami Klub organizuje regularne, otwarte dla wszystkich chętnych spotkania poświęcone różnorodnej tematyce związanej z fotografią. Po każdym roku twórczym organizowana jest wystawa podsumowująca dorobek, w której oprócz zdjęć członków klubu prezentowane są prace zaproszonych, znanych polskich fotografików. Prace wystawiane są głównie w Galerii Pod  Arkadami  Miejskiego  Domu  Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży. W programie Klubu są także wystawy tematyczne. W ciągu 10. lat działalności Klub zorganizował 12 plenerów wyjazdowych, w których brało udział ponad 60 osób, członków Klubu oraz zaproszonych przez nas przyjaciół. Obecnie  w  spotkaniach   Klubu  uczestniczy  11. fotografików.

Więcej informacji dotyczących działalności NURTU na oficjalnym profilu klubu : www.facebook.com/klubfotografiinurt

W wystawie udział biorą :

STANISŁAW ANDRUSZKIEWICZ
Urodzony 1952 r. w Łomży. Pracował jako plastyk, a następnie fotograf zakładowy w ŁZPB. Od 1982 r. aktywnie działał w Łomżyńskim Towarzystwie Fotograficznym. Współorganizator plenerów, wystaw i pokazów przeźroczy. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Ma w swoim dorobku siedem wystaw indywidualnych. Wielokrotnie nagradzany  w  konkursach  krajowych  i  międzynarodowych.

LECH KAZIMIERZ BUCZYŃSKI
Urodzony w 1959 w Łomży, gdzie nadal mieszka. Zainteresowania fotograficzne to szeroko rozumiany akt  i portret oraz fotografia kreacyjna z wykorzystaniem tradycyjnych metod fotograficznych technik specjalnych oraz współczesnych technik grafiki komputerowej. Współzałożyciel Klubu Fotografii  NURT.

ZBIGNIEW CIBOROWSKI
(AFRP) Urodzony 1948r. w Łomży. Absolwent UW, z zawodu nauczyciel-polonista. Fotografuje od 40. lat. Krytyk i popularyzator sztuki fotograficznej. Zajmuje się także grafiką komputerową współpracując z wydawnictwami. Swoje prace prezentował na  kilkunastu wystawach  indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Nagradzany i wyróżniany w licznych konkursach fotograficznych. Współzałożyciel Klubu Fotografii NURT oraz  członek  rzeczywisty  Stowarzyszenia  Twórców  Fotoklub  Rzeczypospolitej  Polskiej  (FIAP).

ADAM CZARNIEWICZ
Urodzony w 1968 roku w Ełku. Mieszka i pracuje w Łomży. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką fotografii. Uprawia wszystkie gatunki tego medium. Uczestnik czterech wystaw zbiorowych (w tym w międzynarodowej Interfoto) oraz międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych. Szczególnie interesuje się fotografią człowieka w otaczającym go świecie.

MICHAŁ TOMASZ KACZYŃSKI
Urodzony w 1974 r., absolwent historii na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu, specjalizacja archiwistyka,    od 2010 r. pracownik Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. Współzałożyciel i członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Narew”. Przewodnik turystyczny po Łomży. Autor i współautor artykułów dotyczących polskich  i  rosyjskich  fortyfikacji.  Kolekcjoner  starych  fotografii  i  map  Łomży.  Fotografuje  od  1992 r.

PRZEMYSŁAW KARWOWSKI
Urodzony 1957 r. w Łomży. Twórczość w zakresie malarstwa, scenografii teatralnej i fotografii. Od 1987 r. scenograf łomżyńskiego teatru. Od 1999 r. prowadzi Galerię Pod Arkadami. Fotografię uprawia od 1977 r. i  traktuje  ją  jako  uzupełnienie  twórczości  plastycznej. Współzałożyciel  Klubu  Fotografii  NURT.

MARCIN KOSSAKOWSKI
Urodzony w 1980 r. w Łomży. Od lat interesuje się fotografią - w szczególności reportażową.  Współpracuje z łomżyńskimi instytucjami kultury, dokumentując wydarzenia kulturalne. Uczestnik wielu plenerów fotograficznych  Klubu.

ZBIGNIEW  WALCZUK
Urodzony w 1963 roku w Łomży, z wykształcenia informatyk. Fotografiką interesuje się od 8 klasy szkoły podstawowej i traktuje ją jako relaks oraz rozwijanie postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Od 1988 roku jest członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Aktualnie należy do Klubu Fotograficznego NURT     w Łomży. Spełnia się w  wielu  dziedzinach  fotografii: krajobraz, makro, portret  i  innych. Uczestnik pięciu wystaw zbiorowych i jednej indywidualnej.

PRZEMEK  WOJEWODA
Urodzony w 1968r. w Zambrowie. Od ponad czterdziestu lat mieszkaniec Łomży. Uczył się w „drzewnej”  i  ukończył  wychowanie  plastyczne  w  tutejszym  oddziale  olsztyńskiej  WSP. Fotografią interesuje się od szkoły średniej. Uczestnik wielu wystaw, aktywny twórca działający w Grupie Fotograficznej DEGENERAT III. Przez ostatnie lata fotografuje raczej „do szuflady”. Dzięki kolegom z Klubu Fotografii NURT przeżywa powtórne zauroczenie  fotografią.  Tematyka  prac  to  głównie  pejzaż  i  przyroda.

STANISŁAW  ZESZUT
Urodzony w 1959 roku w Wałbrzychu, od 1979 roku mieszka w Łomży. Fotografuje od 1982r. Podejmuje każdy temat, od krajobrazu, portretu, reportażu, po poszukiwania graficzne i abstrakcyjne.W 1988r. założył grupę artystyczną DEGENERAT III. Aktywny uczestnik ruchu fotograficznego w Łomży i regionie. Współzałożyciel Klubu Fotografii NURT. Brał udział w  wystawach zbiorowych i indywidualnych w Łomży, Lublinie, Świdnicy, Kielcach, Białymstoku, Gorzowie Wlkp. Współorganizator wystaw „Światłoczuli” w Łomży, Białymstoku, Grodnie. Członek rzeczywisty  Fotoklubu  RP  Stowarzyszenie  Twórców.

Wystawę można oglądać do 14 marca 2019 r.

2019-02-13 12:35 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001