Strona główna » Plastyka » Warsztaty

Piłsudski w Łomży

Uroczyste odsłonięcie muralu upamiętniającego Józefa Piłsudskiego odbyło się 15 sierpnia. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w intencji miasta w katedrze łomżyńskiej o godzinie 10.00.

Warsztaty batikowe

Zajęcia kierowane były do dorosłych, chcących poznać technikę powstawania batiku od podstaw. Uczestnicy zajęć mogli wykonać według własnego projektu obrusik, serwetki oraz ozdobią batikiem płócienną torbę. Batik łączy konkretny pomysł z nieprzewidywalnym efektem końcowym, sprawiając, że każda praca jest jedyna i niepowtarzalna.

Malowanie na jedwabiu

Udział w zajęciach to niepowtarzalna okazja do stworzenia małego jedwabnego dzieła sztuki. Na warsztatach można poznać różne techniki malowania na jedwabiu według własnych projektów lub korzystając z szablonów. Warsztaty poprowadziła: Anita Krasucka, artysta grafik i Anna Bureś, instruktor plastyki MDK-DŚT. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z pierwszego spotkania...

Palmy, pisanki, koszyki

24 marca 2018r., w Galerii Bonar MDK-DŚT odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne. Pod kierunkiem kurpiowskich twórców ludowych dzieci wspólnie z rodzicami wykonały palmy, pisanki metodą batikową i koszyki wiklinowe. Warsztaty przeplatane były opowieściami o tradycjach i o bogatej symbolice Wielkiej Nocy.

Metamorfoza mebli

Chcesz odnowić stare meble? Nie wiesz, jak je przemalować i nadać im nowy wygląd? Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w malowaniu mebli ani żadnych plastycznych umiejętności. Tworzenie oryginalnych przedmiotów i stylizowanie mebli nigdy nie było tak proste! Każdy może spróbować, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez Magdalenę Trojanowską - autoryzowaną przedstawicielkę farb kredowych Autentico. Skorzystaj z naszych technik i dowiedz się, jak powinno przebiegać malowanie mebli krok po kroku. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w cyklicznych warsztatach organizowanych w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży. W miłej atmosferze będą Państwo mieli możliwość wypróbowania m.in. farb i wosków oraz nauczenia się techniki ich stosowania tak, aby potem pewnie i samodzielnie móc rozpocząć swoją wspaniałą przygodę w tworzeniu nowych, oryginalnych przedmiotów.

Świąteczne warsztaty rodzinne

Data : 9 grudnia 2017 Godzina : 15.00-18.00 Miejsce : Galeria Bonar, MDK-DŚT w Łomży, ul. Wojska Polskiego 3 Koszt : 20 zł / osoba

Warsztaty malowania farbami kredowymi

Maskotka - warsztaty aplikacji z Ewą Bielak

FOTOGALERIA Data : 17-21.07.2017r. Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

Warsztaty ceramiczne z Ewą Bielak

fotogaleria Data : 7-11.08.2017 Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

WARSZTATY BIŻUTERII TECHNIKĄ HAFTU SUTASZ

Warsztaty skierowane są do osób twórczych, posiadających zdolności manualne, cierpliwość, lubiących oryginalność i nowe wyzwania. Sutasz to piękna, dość nowa i bardzo modna forma szytej biżuterii stworzonej ze sznurków i koralików, rodzaj haftu. W technice tej często wykorzystuje się motywy orientalne. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe tajniki haftu sutasz i wykonają unikatowy, wisior lub kolczyki z ozdobnych kamieni i sznurków według własnego pomysłu, w zindywidualizowanej kolorystyce i formie. Zapewniamy miło i twórczo spędzony czas, radość tworzenia unikalnej i wyjątkowej biżuterii, możliwość zabrania swojego dzieła do domu.

Warsztaty naturalnych kosmetyków

21 maja 2017 r. odbyły się WARSZTATY NATURALNYCH KOSMETYKÓW. Dzieci i dorośli tworzyli kosmetyki z kwiatów, owoców, produktów spożywczych i ziół, jako komponentów naturalnych kosmetyków. Każdy z uczestników wykonał mydełko glicerynowe (o wybranym przez siebie zapachu oraz z dodatkiem ziół), musującą kulę do kąpieli (z produktów całkowicie jadalnych) oraz balsam do ust (na bazie samych naturalnych surowców).

Warsztaty biżuterii techniką haftu sutasz

Niedzielne popołudnie (23 kwietnia 2017r.) upłynęło pod hasłem "sutasz". Agnieszka fachowo udzielała instruktażu, dlatego Panie stworzyły piękne i niepowtarzalne bransoletki, kolczyki i wisiorki. Warsztaty bardzo się podobały i na prośbę uczestniczek powtórzymy je w czerwcu.

Warsztaty biżuterii szklanej

4 marca w Pracowni Plastycznej MDK-DŚT odbyły się WARSZTATY BIŻUTERII SZKLANEJ w technice Tiffany’ego. Warsztaty skierowane były dla dorosłych i młodzieży od 16 lat. W trakcie zajęć powstały niepowtarzalne wzory biżuterii według własnych projektów.

Fotografia portretowa

Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z własnymi aparatami na warsztaty z fotografii portretowej, które poprowadzi łomżyński fotografik - Lech Buczyński. Zajęcia - 23-27 stycznia w godzinach 10.00 - 12.00 w Galerii Pod Arkadami. Wstęp wolny. Zapisy osobiście (MDK-DŚT,ul.Wojska Polskiego 3) lub telefonicznie (86 216 32 26).

Ferie z fotografią.

Michał Szyszko

W okresie ferii zimowych w Galerii Pod Arkadami odbyły się warsztaty fotograficzne, które prowadził łomżyński fotografik – Lech Buczyński. Do udziału w warsztatach „Tajniki fotografii cyfrowej” zgłosiły się 22. osoby. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy warsztatów wybrali się także w plener. Zajęcia zwieńczone zostały małą wystawą fotografii w Galerii Pod Arkadami. Swoje fotografie prezentują : Aleksandra Kiełczykowska, Adrian Kiełczykowski, Aleksandra Wykowska, Anna Wykowska, Igor Kukso, Kamil Purzeczko, Marek Synowczyk, Michał i Milena Szyszko.

« · «« · 1 · 2 · »