2020

Strona główna » O nas » Archiwum » 2020

Akcja Urzędu Miejskiego WIGILIJNY STÓŁ

foto

Ze względu na pandemię i rewitalizację Starego Rynku nie odbędzie się w tym roku tradycyjna Wieczerza Wigilijna. W miasto ruszą za to autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o., z których będzie można odebrać świąteczny posiłek i poczuć choć namiastkę bożonarodzeniowej atmosfery. Od lat na placu Starego Rynku zbierały się tłumy łomżan, aby podzielić się opłatkiem, złożyć wzajemne życzenia i skosztować wigilijnych potraw podczas miejskiej Wieczerzy Wigilijnej. Sytuacja epidemiczna i trwająca rewitalizacja spowodowały, że w tym roku będzie inaczej. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie będą mogli poczuć świątecznej atmosfery.

więcej

Kolędobus

foto

Już od poniedziałku, 21 grudnia, przez trzy kolejne dni, między godziną 15.00 i 20.00 na ulice Łomży wyjedzie rozśpiewany KOLĘDOBUS. Z głośników busa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zabrzmią kolędy i najpiękniejsze piosenki o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych grup wokalnych MDK-DŚT : Emdek i Studia Piosenki PopArt. Świąteczny wehikuł będziecie mogli zobaczyć na głównych trasach Łomży.

więcej

DYSTANS. Wyniki Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych

foto

Znamy wyniki Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Dystans" realizowanego w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Byliśmy współorganizatorem imprezy, natomiast Filmoteka Szkolna objęła nad nią patronat. Dziękujemy również Ani Adamiak i Joannie Chludzińskiej za koordynację imprezy. Festiwal skierowany był do uczniów szkół średnich z całej Polski, a jego tematem był dystans społeczny. Otrzymaliśmy 27 zgłoszeń, spośród których Jury Festiwalu wybrało 3 najlepsze filmy. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej festiwalu, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o imprezie, zobaczyć całe wypowiedzi jurorów oraz filmy, które wygrały festiwal.

więcej

MDK-DŚT na Ogólnopolskiej Giełdzie Pomysłów

foto

Wirtualna działalność łomżyńskiego Domu Kultury w okresie kwarantanny została zaprezentowana na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów jako jedna z trzydziestu wybranych z całego kraju dobrych praktyk. Tegoroczna edycja konferencji, prezentującej najciekawsze działania w obszarze kultury, została zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury pod hasłem „Animacja w sieci”. MDK-DŚT jako jedyna instytucja kultury z województwa podlaskiego znalazła się pośród zakwalifikowanych do prezentacji podczas dwudniowej konferencji.

więcej

DYSTANS. Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych

foto

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich z całej Polski do udziału w Młodzieżowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Dystans”. Festiwal jest dla Was możliwością wyrażenia swojego zdania na temat dystansowania społecznego za pomocą stworzonego przez siebie max. 15 min filmu. Czy dystansujemy się od społeczeństwa tylko w trakcie pandemii? Może ktoś jest odcięty od społeczeństwa z powodu ciężkiej choroby? Może to społeczeństwo izoluje niektóre jednostki? Atrakcyjne nagrody pieniężne czekają na Was, a my czekamy na Wasze dzieła do 30.11.2020 ! Regulamin i Karta Zgłoszenia w załączniku. Festiwal jest realizowany w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża.

więcej

Uwaga Kulturra ! Ogłaszamy nabór do grup artystycznych na 2020/2021 rok

foto

Przed nami nowa przygoda – sezon kulturalny 2020/2021 !!! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą…

więcej

(PO)POŁUDNIE Z KULTURĄ na Skate Parku

foto

Data : 23 sierpnia 2020 r. / niedziela Godziny : 16.00-20.00 Miejsce : Skate Park przy ul. Ks. Anny Wstęp wolny

więcej

(PO)POŁUDNIE Z KULTURĄ na Strzelnicy

foto

Data : 16 sierpnia 2020 r. Godziny : 16.00-20.00 Miejsce : Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Konstytucji 3-go Maja (dawna strzelnica) Wstęp wolny

więcej

WARSZTATY NA STARYM RYNKU CZYLI CAFE KULTURA DLA NAJMŁODSZYCH

foto

Warsztaty plastyczne i lepienia z gliny, zajęcia umuzykalniające, konsultacje wokalne – przez dwa tygodnie trwały Warsztaty Cafe prowadzone przez instruktorów Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

więcej

Łomżyńska Kostka - marzec

foto

spotkanie miłośników gier planszowych i strategicznych. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Data : 29.03.2020 Godzina : 11:00-19:00 Miejsce : MDK-DŚT, ul.Wojska Polskiego 3, Łomża Wstęp wolny !

więcej

Łomżyńska Kostka - luty

foto

Serdecznie zapraszamy na spotkanie miłośników gier planszowych i strategicznych.

więcej


Gwiazdka z Nieba

foto

Data : 15.01.2020 Godzina : 19.00 Miejsce : Kościół Ojców Kapucynów w Łomży Wstęp wolny

więcej

« · 1 · »
MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001