Przyjaciele Pani Hani

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2015

Przyjaciele Pani Hani

  • Przyjaciele Pani Hani
  • Przyjaciele Pani Hani
  • Przyjaciele Pani Hani
  • Przyjaciele Pani Hani
W tym roku, na stulecie urodzin Hanki Bielickiej Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych z Urzędem Miejskim w Łomży zaproponowali występ polskiego artysty estradowego, aktora, reżysera i prezentera przedstawień rozrywkowych Zbigniewa Korpolewskiego oraz znanej wszystkim tancerki i piosenkarki Ewy Kuklińskiej. Koncert z cyklu "Przyjaciele Pani Hani" odbył się w niedzielę 8 listopada w sali widowiskowej przy Szkołach Katolickich na Sadowej 12. Zdjęcia z imprezy : Marcin Kossakowski.

Ewa Kuklińska – polska aktorka, tancerka, choreograf i piosenkarka. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz L'Académie Internationale de la Danse i Schola Cantorum w Paryżu. Jako tancerka współpracowała z Teatrem Wielkim, Teatrem Syrena oraz grupami baletowymi Naya - Naya i Sabat. Jako wokalistka debiutowała 19 listopada 1977, w programie Telewizji Polskiej „Bardzo przyjemny wieczór”.  Jako choreograf opracowała i przygotowała kilkadziesiąt prac dla teatru, filmu, telewizji i estrady. Jako piosenkarka nagrała kilka płyt oraz koncertowała w Europie, Ameryce Północnej i Australii. W latach 1979–1997 związana była z Teatrem Syrena w Warszawie.

Zbigniew Korpolewski - polski artysta estradowy, aktor, reżyser i prezenter przedstawień rozrywkowych i muzycznych, prawnik. Prowadził m.in. koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Ireną Kwiatkowską i partnerką życiową Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA, Kanadzie. Aktorski egzamin zdawał u Kazimierza Rudzkiego. Wraz z Tadeuszem Rossem występował w Telewizji Polskiej w autorskim programie satyrycznym „Loża”. Był dyrektorem Zakładu Widowisk Estradowych, wchodzącego w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Przed przejściem na emeryturę dyrektor w stołecznym Teatrze „Syrena”. Autor tekstów satyrycznych dla Hanki Bielickiej i do kabaretów „Dudek”, „Egida”. W kwietniu 2013 r. został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

2015-10-22 09:00 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001