CZĄSTKA PODLASIA

Strona główna » Muzyka » Koncerty » 2015

CZĄSTKA PODLASIA

CZĄSTKA PODLASIA
Fot. M. Kossakowski
  • CZĄSTKA PODLASIAKadr z filmu...
  • CZĄSTKA PODLASIAFot. M. Kossakowski
  • CZĄSTKA PODLASIAFot. M. Kossakowski
  • CZĄSTKA PODLASIAFot. M. Kossakowski
  • CZĄSTKA PODLASIAFot. M. Kossakowski
Pokaz filmu
Data : 2 sierpnia 2015
Godzina : 20.00
Miejsce : Stary Rynek
Wstęp wolny

"Cząstka Podlasia” to film dokumentalny, a w zasadzie impresja filmowa operująca wyłącznie muzyką i obrazem. Jest to swego rodzaju podróż, chwilami oniryczna, czasami bardzo realna, ukazująca unikalne walory przyrodnicze, różnorodność kulturową oraz magię Podlasia i wschodnich kresów Polski. W jednej z recenzji można przeczytać: „Świat widział już podobne produkcje, ale jeszcze nikt nigdy nie pochylił się tak malarsko nad Podlaskiem” Film często określany jest mianem „podlaskiej Baraki” w nawiązaniu do kultowego dzieła Rona Fricke.

Twórcy filmu :


Zdzisław Folga
Od kilkunastu lat mieszkaniec Łomży. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Fotograf z kilkunastoletnim stażem. Autor kilku wystaw indywidualnych i grupowych. Obecnie coraz częściej pracuje z kamerą niż aparatem.

Paweł Jankowski

Mieszkaniec Białegostoku. Jego przygoda z filmem trwa już 15 lat. Interesuje się wszystkimi nowościami technicznymi, związanymi z montażem i realizacją ruchomego obrazu. Stara się by najnowsze trendy i sposoby realizacji wykorzystać przy realizacji „Cząstki Podlasia” Dzięki projektowi na nowo poznaje i odkrywa uroki miejsca, w którym mieszka.

Marek Kubik
Urodzony w Białymstoku, kompozytor, producent muzyczny, z wykształcenia realizator dźwięku. Na co dzień pracuje w swoim studiu nagrań, gdzie realizuje wszelkie fantazje muzyczne, swoje jak i innych. Jego największą pasją jest muzyka filmowa.

http://www.czastkapodlasia.pl

Przed pokazem filmu odbył się koncert Kilim Carpet - zespółu tworzącego elektroniczny wymiar polskiej muzyki ludowej, w skład którego wchodzą : Anna Kaptór – wokal, piano, sample; Przemysław Starachowski – perkusja, sample; Kinga Rejterada – animacje. Koncerty Kilim Carpet to audiowizualne przedstawienia, w których słuchacz może obcować ze sztuką ludową modyfikowaną zarówno pod kątem muzycznym, jak i graficznym...

Zdjęcia z imprezy : Marcin Kossakowski

2015-06-11 14:51 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001