MARIA CALLAS

Strona główna » Plastyka » Galeria Pod Arkadami » Kino GALERIA

MARIA CALLAS

  • MARIA CALLAS
  • MARIA CALLAS
  • MARIA CALLAS
  • MARIA CALLAS
  • MARIA CALLAS
  • MARIA CALLAS
Doskonały głos i absolutnie fascynująca osobowość Marii Callas zawładnęły widzami Kina Galeria. Kłótliwa, wymagająca, dominująca – a jednak kochana przez fanów, koczujących całymi dniami pod operą, aby móc ją tylko zobaczyć. Wielka miłość do sztuki i wielkie uczucie do mężczyzny. Dramat na scenie i w życiu. Opowieść o jednej z największych śpiewaczek w historii wzbogacił wykładem filmoznawca Adam Radziszewski.

Data : 4.03.2019 r. / środa

Godzina : 18:00

Miejsce : Kino Galeria, Galeria Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży

Wstęp : 5 pln

Maria Callas - głos stulecia, niezwykłej urody diwa, bohaterka skandali obyczajowych. wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy?

Jej nietuzinkowe życie przypomina tragiczną operę lub bestsellerową powieść. Maria Callas całe życie czuła się niezrozumiana. Film po raz pierwszy opowiada o artystce z innej perspektywy, koncentruje się na wewnętrznej walce, jaka toczyła się między dwiema ścierającymi się w niej osobowościami. Callas pragnęła ponad wszystko światowej kariery, Maria marzyła o prostym, szczęśliwym życiu.

Połowa materiałów w tym niezwykłym dokumencie do tej pory nie była publikowana (prywatne filmy, dyskretnie kręcone ujęcia, szczere, intymne wyznania).

Reżyser: Tom Volf

Kraj produkcji: Francja

Rok produkcji: 2017

Gatunek: dokumentalny

Czas trwania: 113 min.

ZWIASTUN


2020-02-18 12:55 Opublikował: Admin

MDK-DŚT

INSTYTUCJA KULTURY MIASTA ŁOMŻA
18-400 Łomża ul. Wojska Polskiego 3,
tel./fax: 86/216 32 26, 216 45 53, e-mail:sekretariat@mdk.lomza.pl,

NIP:718-00-07-644 NR KONTA 73 1560 0013 2818 0753 7000 0001